mcr9 scaled

Do Brna jsme vyráželi v 6.00, abychom byli na místě včas. Cesta byla dlouhá, ale bylo veselo. Snad každý byl aspoň trošku nervózní. Vždyť republikového kola jsme se ještě nikdy nezúčastnili. Letos to bylo poprvé. A z našeho SDH soutěžili hned 4 závodníci – Petra Ottová (starší dívky), Jakub Jůza, Daniel Pánek a Dominik Schmeller (všichni mladší chlapci). Navíc jsme měli ještě dva náhradníky – Antonína Vošahlíka (ml. chlapci) a Lukáše Jůzu (st. chlapci). Ač to pro nás byla „třešnička na dortu“, chtěli jsme předvést co nejlepší výkony.

V každé kategorii bylo 200 závodníků. Viděli jsme skvělé výkony, ale také pády, které někdy skončily zraněním a odstoupením závodníka ze soutěže. Běželo se ve čtyřech drahách. Celý den bylo chladno, ale naštěstí nakonec nepršelo…

Před každým pokusem proběhla kontrola rozdělovače, zda splňuje pravidla požárního sportu. Občas proběhla náhodná kontrola třeba i délky provázku, na němž visela proudnice. My jsme naštěstí měli vše v pořádku.

A jak se dařilo? Dominik dal svůj osobní rekord 17,86s (94.), Dan měl trochu smůlu. Nejprve mu to úplně nesedlo a dal čas 20,36s (105.) a pak nestihl včas zapojit proudnici a měl neplatný pokus. I to se bohužel stává. Kuba skončil s časem 15,28s na 44. místě. Pétě úplně nesedl rozdělovač, a tak jí čas 13,29s stačil na 63. místo.

Cesta domů byla ještě veselejší než cesta do Brna. A mně nezbývá než poděkovat dětem za vzornou reprezentaci SDH Dobrošov, okrsku Hněvanice, okresu Písek i Jihočeského kraje. Rozhodně pro dalších několik stovek lidí už není Dobrošov velkou neznámou!