sm3

V letošním roce jsme se poprvé přihlásili do soutěže Sportovec Milevska 2023. A to v kategoriích Družstvo do 18 let a Trenér roku.

V kategorii Družstvo roku do 18 let jsou nominováni mladí hasiči, kteří u nás fungují už 15 let. A za tu dobu dosáhli mnoha úspěchů. V roce 2023 jsme opět zaznamenali úspěch v pohárových soutěžích, kde mladší a smíšení obsadili celkové 3. místo a starší byli 2. V okresním kole Plamene 2023 mladší i starší zvítězili. Starší dokonce potřetí v řadě a postoupili opět do krajského kola, kde obsadili krásné 4. místo. Po podzimním kole Plamene jsou mladší i starší na průběžném 1. místě a přípravka je 3. Velmi oblíbené jsou také šedesátky. V seriálu Brdsko-Vltavských šedesátek jsme měly 6 dětí v elitní patnátce. Petra Ottová a Jakub Jůza obsadili ve svých kategoriích dokonce celkové 2. místo. Čtyři naše děti (P. Ottová, J. Jůza, D. Pánek, D. Schmeller) se nominovaly na Mistrovství České Republiky v šedesátkách a další dva chlapci (A. Vošahlík a L. Jůza) se stali prvními náhradníky. Mladí hasiči se zúčastňovali i dalších soutěží, ale realizovali také charitativní sbírky, vystoupení a trhy a další aktivity.

V kategorii Trenér roku byla nominována Hana Vošahlíková, které mladé hasiče vede vlastně od začátku jejich existence. Podílí se nejen na trénincích a soutěžích dětí a mládeže, ale spolu s dětmi organizuje akce všeho druhu – Odpoledne s hasiči, kulturní vystoupeni a trhy, vícedenní výlety, soustředění, sbírky, TFA dětí, strašidelný večer,…

Odborná porota v těchto dnes rozhoduje o tom, kdo v jednotlivých kategoriích zvítězí. Tak nám držte palce, třeba to vyjde. A když ne? Nic se neděje. S našimi aktivitami budeme rozhodně pokračovat.

Vy můžete hlasovat o Sympaťáka roku. Pokud byste se chtěli zapojit, musíte ale koupit Milevské noviny, vystřihnout kupón, vyplnit ho a odevzdat v Milevsku dle instrukcí právě na kupónu. A to do 2. 3. 2024.